F1 2011

Hello !! Ez a honlap a f1 ről szóló friss hírek , eredmények , és képek !!

Jenson Button Frome-ban,Somersetben született Simone Lyons és John Button fiaként.Három nővére van. Az édespaja híres rally versenyző volt.

Jenson 8 évesen kezdett gokartozni, édesapjától kapott nem sokkal később egy sajátot és ezzel hatalmas siekreket ért el. Mind a 34 gokart bajnoksági futamot megnyerte. Ezután a sikerei folytatódtak a British Open Kart bajnokságon, ahol háromszor is tarolt. 1997-ben ő volt a valaha élt legfiatalabb, aki megnyerte a European Super A bajnokságot és ezzel megnyerte a Ayrton Senna emlékkupát.

1999-ben csatlakozott a Formula 3-hoz, a Promatecme csapat tagjaként. Három futamot is nyert így ő lett a legsikeresebb újonc versenyző. A bajnokságokon (időrendben) egy harmadik, ötödik és egy második helyet tudhat magáénak.

Forma 1:

2000 : Williams
1999-ben tesztpilótája volt a McLaren csapatnak, díjat is nyert. Ezután megüresedett egy hely a Williamsnél, így akár a sors kezének is nevezhetnénk azt,ahogy bekerült a száguldó cirkuszba. Több pilóta közül a helyet ő nyerte meg, amit az indulás előtt 15 perccel tudott meg.

Első futamán esélyes volt a pontszerzésre,de egy műszaki hiba miatt sajnos mégsem sikerült. Legszebb eredménye ebben az évben a Francia GP-n volt, ahol 3. helyen végzett az időmérő edzésen, a versenyt pedig az 5. helyen fejezte be. A bajnokságon végül a 8. helyen végzett.